Sport

Utrata punktów mistrza angielskiej ligi i świetny mecz w hicie kolejki! Tottenham Londyn zwyciężył Manchester City po golu w ostatnich minutach!

Ekstraklasa angielska jest w tej chwili najbardziej atrakcyjną piłkarską ligą na świecie i wielu sympatyków piłkarskich ze Starego Kontynentu jest tego zdania. Premier League od lat budowała swoją popularność, a doskonałym tego przykładem są słupki oglądalności, które rozgrywki te osiągają co kolejkę. Zespoły z ligi angielskiej niemalże w każdym sezonie doskonale wyglądają w Lidze Mistrzów i należy pamiętać o tym. Bardzo dobrym dowodem tego jest choćby to, że obecnym zwycięzcą Ligi Mistrzów jest Chelsea, czyli klub z angielskiej ekstraklasy. Chęć na zwycięstwo w tych prestiżowych pucharowych rozgrywkach ma także mistrz Anglii i nie ma co do tego wątpliwości. W zeszłym roku gracze z Manchesteru awansowali do wielkiego finału Ligi Mistrzów, lecz tam musieli zaakceptować dominację drużyny prowadzonej przez Tuchela. Dla selekcjonera mistrza angielskiej ekstraklasy Guardioli, który w sezonie obecnym wzniesie się na wyżyny, aby zwyciężyć wymarzone trofeum europejskie to był bez wątpienia ogromny cios.

Dobrze podkreślić, że City jest na idealnej drodze, aby sobie uprościć drogę po trofeum Ligi Mistrzów. Wypracowali sobie solidną przewagę nad resztą drużyn w angielskich rozgrywkach, co da im szansę o wiele bardziej skoncentrować się na Champions League. Zawodnicy City w sobotę rywalizowali Tottenhamem i z pewnością nie oczekiwali tak wymagającego pojedynku. Ekipa przyjezdnych od pierwszych minut dynamicznie wyruszyła z atakami, czego rezultatem był gol już w 4 minucie pojedynku. Zawodnicy mistrza Premier League musieli ruszyć do odrabiania strat. Kibice futbolu z Manchesteru bez cienia wątpliwości się ucieszyli, kiedy futbolówkę do siatki w trzydziestej szóstej minucie umieścił Ikay Guendogan doprowadzając w ten sposób do remisowego wyniku. W drugiej części meczu do głosu ponownie doszli zawodnicy Tottenhamu, którzy za sprawą Harryego Kane'a wrócili na prowadzenie. Zdawało się, że starcie skończy się zwycięstwem Tottenhamu, lecz w 92 minucie z rzutu karnego strzelił Mahrez. Arbiter w 95 minucie tego pojedynku zarządził jedenastkę dla Tottenhamu Hotspur. Harry Kane zamienił jedenastkę na bramkę i tym samym dał zwycięstwo dla swojej drużyny.

Betclic kod promocyjny
Betclic kod promocyjny

Betfan kod promocyjny
Betfan kod promocyjny

Ewinner bonus
Ewinner bonus

Najlepsze bonusowe kody
Najlepsze bonusowe kody

Zostaw komentarz