Pol'and'Rock Festival 2018

Pierwszy raz jeden z najpopularniejszych i największych festiwali w naszym kraju, odbył się pod nową nazwą– Pol'and'Rock Festival. Dawny „Przystanek Woodstock”, który dumnie nosił tę nazwę od 1995 roku, zmienił ją poprzez względy prawne. W tym roku jeden z najpiękniejszych festiwali na Ziemii odbywał się 24 raz. Już 15 raz Pol'and'Rock Festival organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą i co roku przyciąga ogromne rzesze fanów muzyki i niezwykłego klimatu tego wyjątkowego festiwalu.

Droga, którą przebył Pol'and'Rock Festival jest długa, a sam festiwal zmieniał się i zwiększał swoją jakość z upływem czasu. Na jego rozwój miało wpływ nie tylko coraz większe zainteresowanie sympatyków muzyki, ale również, rosnąca liczba sponsorów festiwalu. Liczba dni festiwalu wydłużyła się z pierwotnych dwóch na trzy, powiększyła się ilość koncertów zagranicznych artystów oraz ilość fanów muzyki zainteresowanych tym eventem. Od dłuższego czasu liczba „woodstockowiczów” waha się pomiędzy 300 a 750 tysięcy. Wejście na festiwal jest całkowicie darmowe, a porządku pilnują odpowiednie służby, które wspierają wolontariusze, nazywani „Pokojowym Patrolem”.

Festiwal ten wiele razy nominowany był do konkursów mających na celu wyłonienie najciekawszych światowych i europejskich festiwali. Jego organizacja odbywa się na światowym poziomie. Ale to nie jest wszystko, co jest doceniane przez jego uczestników. Ludzie, którzy co roku od wielu lat są uczestnikami Pol'and'Rock Festival zwracają uwagę na niesamowity panujący tam klimat i atmosferę wypełnioną wzajemną akceptacją i radością. Dawny "woodstock" jest miejscem, pozwalającym na bezpieczną i przyjazną zabawę przy pięknej muzyce. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, która organizuje przeróżne warsztaty i spotkania, uczestnicy mogą odbyć rozmowy z ciekawymi ludźmi, poddać się medytacji oraz zgłębiać wiedzę z przeróżnych dziedzin nauk.

Jedno jest pewne – festiwalowy klimat i cudowne chwile na "woodstockowym polu" są warte przeżycia. Istnieje wielka szansa, że jadąc tam po raz pierwszy, zakochasz się w wyjątkowej atmosferze i powrócisz na Pol'and'Rock w następnym roku!

Zostaw komentarz