Już niedługo premierowy dzień nowego PlayStation

Już w poprzednim roku obiecano, iż w roku aktualnym Sony ukaże światu swoją najnowszą produkcję - PlayStation5. Na chwilę obecną wśród graczy w dalszym ciągu ceniona jest poprzednia wersja konsoli i nic nie wskazuje na to, aby zaciekawienie nią mogło zmniejszać się. Jednakże Sony zdecydowało się na wytworzenie konsoli nowszej generacji, a klienci czekają z niecierpliwością.

Nowe technologie w PlayStation5

Firma Sony już kilka razy udowodniła, iż bywa nowatorem na rynku oraz umie zaskakiwać swoich fanów. Konsola PlayStation4 postawiła naprawdę wysoko poprzeczkę konkurentom - to wszystko przez kompletnie nową jakość, jakiej jeszcze nigdy nie przedstawiła żadna inna marka. Efekty graficzne, naprawdę wyczulone DualShocki, gry nowej generacji - konsumenci rzecz jasna umieli docenić takie wspomniane szczegóły i przez to na chwilę obecną PS4 jest najszybciej sprzedającą się konsolą w historii.

Jednak premiera konsoli PlayStation4 nie była pozbawiona początkowych kłopotów - Japończycy zamierzali podważyć różnego rodzaju granice technologiczne (co w rezultacie wyszło im), ale wypuszczenie i wcześniejsze zaprezentowanie konsoli stworzyły sprzeczne emocje. Fanom, którzy byli przyzwyczajeni do rewolucyjnej konsoli PS3, nie całkiem odpowiadały chociażby pady, które na starcie wydawały się dosyć niekomfortowe. Ostatecznie kontrolery dostały trochę inną formę, aczkolwiek problemem był inicjalny wypust PS4. Konsola miała kłopot z grzaniem się, sprzęt potrafił także samodzielnie się wyłączać.

Oczywiście po czasie i poprawach wdrażanych na bieżąco, wyszło na jaw, iż jednak firma Sony podąża w prawidłową stronę, a wytworzona konsola do gier zyskała łatkę bestsellerowej. Aczkolwiek nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gry, które wiele ludzi naprawdę ciepło wspomina.

Czy PlayStation5 będzie podobnym sukcesem?

Najprawdopodobniej niejeden człowiek czy fan ciekawostek technologicznych ze zniecierpliwieniem czeka na pojawienie się najświeższej konsoli do gier. Marka Sony powiedziała, iż gierki znane z PS4 ruszą na najnowszej konsoli (lecz nie zadziała odwrotnie, co licznym graczom się nie spodobało). Słychać na tę chwilę pierwsze teorie o kłopotach z preorderami - mówią, że Sony nie może się wyrobić z taśmą produkcyjną, jednakże nie wiadomo, czy nie są to aby tylko złośliwe głosy hejterów. W Sieci wyskakują się kolejne informacje też o tym, iż konsola PS5 może mieć rzekomo problemy z jakością 4k. Aczkolwiek i w tym wypadku nie wiemy, co jest rzeczywiste. Detali dowiemy się w momencie premierowego ukazania się sprzętu, mianowicie dziewiętnastego listopada 2020.

Zostaw komentarz